ФК „Козаро“ със загуба в първия си мач за сезона

Отборът на ФК „Козаро“ допусна неприятно поражение в първия си мач от А ОФГ София – Изток. Ботевградчани загубиха с 1:2 от ФК „Левски“ (Елин Пелин) на старта на сезон 2020/21 в двубой, игран на помощното игрище в Ботевград. Срещата определено не бе никак добра за отбора на ФК „Козаро“, които демонстрираха представяне доста под нивото си. В голяма част от двубоя „козлите“ контролираха владението на топката, но желанието за победа сякаш не бе достатъчно и опитите на „оранжевите“ да вземат нещо от мача завършиха с неуспех.

И трите попадения в срещата паднаха през първото полувреме. То бе доста по-добро за отбора на ФК „Левски“ (Елин Пелин), който поведе в 8-ата минута след силен изстрел от 30 метра. Последваха няколко добри възможности за домакините, но топката така и не влезе в мрежата. В 12-ата минута все пак усилията на ФК „Козаро“ бяха наградени с изравнителен гол, дело на Светослав Косаков – 1:1. В 20-ата минута обаче за втори път ботевградчани инкасираха попадение от солидна дистанция, което до голяма степен срина психически отбора – 1:2. 5 минути по-късно гостите от Елин Пелин уцелиха и гредата, с което можеха да направят ситуацията още по-сложна. До края на полувремето идеята в предни позиции за ФК „Козаро“ липсваше и следователно двете страни се разделиха на почивката без промяна на цифрите.

След подновяването на играта домакините поеха тоталния контрол във владението на топката. Футболистите на ФК „Козаро“ показаха малко по-голяма активност, но отново се забелязваше, че представянето бе далеч от възможностите на отбора. По- опасните ситуации се разиграха в края на мача. Хубав рейд на Светослав Косаков завърши с пас към Пламен Спиров, чийто удар обаче не премина встрани. В 90-ата минута пък плътен шут на капитана Радослав Зарев премина съвсем близо над вратата. С това бяха прекършени амбициите и шансовете на ФК „Козаро“ да вземат нещо от мача. Следователно победата отиде в лагера на ФК „Елин Пелин“, които изиграха един доста добър мач, в който показаха най-важното – желание и характер и взеха своето.

В следващия 2-ри кръг отборът на ФК „Козаро“ гостува на ФК „Звездец“ (Горна Малина) на 20 септември (неделя).