Трима състезатели от Шахматен клуб „Балканъ“ участваха в международния турнир ACCEDIA MASTERS

Днес в в София се проведе най-мащабният шахматен международен турнир в България за всички времена-ACCEDIA MASTERS.

В него учавстваха 262-ма състезатели от 12 страни. Много елитни състезатели премериха сили в девет къга в дисциплината -ускорен шах – между тях 10 медународни гросмайстора и 15 международни майстора.

В тази звездна компания силно се представиха и трима ботевградски шахматиста от ШК „Балканъ“. Това са Елица Якимова-ученичка от ППМГ „Акад.проф. Асен Златаров“, която показа вдъхновена игра и спечели 3 победи и почти сигурно ще завоюва международно градиране в ускорения шах.

Ветеранът Борис Борисов остана с 3,5 точки и зае място в средата на таблицата с крайното класиране.

Капитанът Галин Иванов игра с четирима състезателя с международно ЕЛО над 2000 и се представи блестящо.Финишира с три победи в последните три кръга и събра 5,5 точки, което му отреди 49-59 място от учавствалите 262 шахматиста.По този начин той вдигна с доста точки международното си ЕЛО и изпревари много елитни шахматисти в крайното класиране.

Ботевгеадските състезатели благодарят на общинският съветник Дамян Маринов и бизнесмена Константин Лазаров, които финансираха участието им.