Нови успехи на ботевградските шахматисти

На 19 и 20 юни се проведе традиционният международен шахматен фестивал ,,Полски Гамбит“ в град Полски Тръмбеш.Участие взеха двама представители на шахматен клуб,,Балканъ“-Галин Иванов и Борис Борисов.Класирането освен общо бе разделено на категории спрямо международният рейтинг ,който участниците притежават.Кръговете бяха 7-швейцарска система.Двамата ботевградчани попаднаха в категория до 1700 Фиде рейтинг единици,която бе най-многобройна-51 участника. Галин Иванов спечели 4 точки и завоюва 5-о място.Борис Борисов също спечели 4 точки ,но с най-лоши турнирни показатели от спечелилите 4 точки се нареди на призовото 10 -о място.На шахматен клуб ,,Балкан“ предстоят редица международни турнири и състезания.Двамата шахматисти благодарят на бизнесмена Константин Лазаров и общинският съветник Дамян Маринов за оказаната финансова подкрепа.