Футболният “Балкан 1929” с равенство срещу “Септември” Симитли

Играчите на “Балкан 1929” завършиха 2:2 с тима от Симитли в мач от 3-тия кръг на Югозападната Трета лига.

През първото полувреме домакините бяха по активни и закономерно поведоха в резултата в 40-тата минута след гол на играещия треньор Николай Христозов. 3 минути по- късно гостите останаха с човек по-малко, след грубо нарушение на защитник от “Септември”.

През втората част “Балкан 1929” имаха превес в играта и няколко чисти положения, които пропуснаха Ковачев, Атанасов и Бояджиев. В 51-та минута втори жълт и съответно червен картон получи и Бачев от “Балкан 1929”, а 10 минути по-късно опитният Лулейски изравни.

В 68-та Хазуров изведе гостите напред в резултата, а в 73-тата централният нападател на “Балкан 1929” Кристиян Ковачев вкара за 2:2. След изравнителното попадение домакините доминираха и вкараха и трети гол, който беше отменен заради засада.

В последната минута, заради бавене на времето при смяната си, Хазуров получи втори жълт картон. Следващият кръг “Балкан 1929” гостува в Петрич на “Беласица”.