Балкан 1929 загуби в контролна среща

Футболистите на “Балкан 1929” записаха първа загуба в петата проверка от предсезонната си подготовка.

Играчите на Иван Редовски загубиха с 2:3 от “Сливнишки герой”. На стадион “Христо Ботев” се получи здрав мач с много положения и пред двете врати. Още в самото начало домакините можеха да поведат, но удар на Ковачев бе спасен. Гостите обаче успяха да открият в 6-тата минута след грешка в зелената отбрана. До почивката и двата тима имаха чисти положения, но резултатът остана непроменен.

През второто полувреме отборът на “Сливнишки герой” се възползва от нова грешка в отбраната на “Балкан 1929” и удвои преднината си. След гола домакините се посъбудиха и Петко Петков намали резултата. Последваха няколко чисти положения пред вратата на гостите, но противно на очакванията голът падна във вратата на “ Балкан 1929”. Малко преди края дошлия на проби Георги Младенов оформи крайното 2:3. Всички футболисти взеха участие в мача, освен контузените Емил Колев и Ивайло Бояджиев.