Резултати от баскетболните мачове на подсрастващите на 3 март

Балкан спечели в Перник фестивал за 10-годишни момчета, организиран по случай националния празник 3-ти март. В първия мач днес малките балканци, водени от треньора Виктория Маринова, се наложиха над ЦСКА с 53-24, а във финала победиха Шампион 2006 с 33-26, за да триумфират в надпреварата.

По същото време в “Арена Ботевград” подрастващите на Балкан изиграха три мача от 8 кръг на Държавното първенство срещу отборите на ЦСКА, съответно във възрасти 14,16 и 19 години. Всички срещи започнаха с националния химн на България по случай честването на 143 години от Освобождението на страната.

16-годишните момчета победиха в първия мач за деня своите връстници от ЦСКА с 62-48 (15-6, 19-15, 16-15, 12-12). Момчетата, водени от Коки Пеев, започнаха силно мача и поведоха с 15-6 още след първата част. Във втората съперникът успя да намали разликата на няколко пъти , но на полувремето Балкан запази аванс от 13 (34-21).  През цялото второ полувреме Балкан задържа двуцифрен аванс две минути преди края съперникът свали на 10 точки, но до края нашите удържаха успеха.