Балкан с историческа победа над швейцарския Фрибур Олимпик със 74-90

Балкан написа днес нова страница в своята история! Отборът на Йовица Арсич победи в „Арена Ботевград“ швейцарския Фрибур Олимпик със 74-90 и се класира за първи път сред най-добрите 8 отбора на турнира за Купата на ФИБА Европа. До момента нито един друг български отбор не е достигал до тази фаза на шампионата. През 2019 година балканци стигнаха за първи път и до Топ 16.

На четвъртфинал шампионът от Ботевград ще срещне победителя от мача Парма – Рилски спортист.

Балкан започна много силно мача и поведе с 15-33 още в първата част. След това нашите загубиха леко концентрация в началото на втората част, а съперникът се възползва и започна да топи драстично след серия 13-0 (28-33). Нашите нямаха кош повече от 4 минути след началото на втората част, а Фрибур започна периода с 12-0, за да свали само на 3 (30-33). Момчетата на Йовица Арсич започнаха ударно второто полувреме със серия 13-4, за да поведат отново с двуцифрена разлика в средата на третата част (43-55). За кратко Балкан поведе с +13, а две тройки на Фрибур върнаха отново интригата(53-58). Минута преди края на периода швейцарците се доближиха отново само на 2 точки (58-60). Крис Минков обаче вкара ключова тройка за 58-63. В ответните атаки двата тима сгрешиха и след третия период Балкан имаше отново аванс от 5, както и на почивката. Балканци стартираха с 8-0 за +13 и последния период.  В остващото време Балкан бележеше трудно, а 4 минути преди края Фрибур отново свали на 4 (72-76). До края Балкан качи отново аванс и удържа успеха!

Божидар Аврамов и Дарко Балабан бяха най-резултатни за успеха с по 21 точки, а Сияни Чеймбърс реализира 19.