Балкан – 2 отстъпи на Фаб Файв в ББЛ А група

В дербито на регион Запад Фаб Файв нанесе втора поредна загуба на Балкан -2, побеждавайки го със 78-65 в столичната зала „Сейнт Джордж“.

ФАБ Файв имаше малко предимство в началните минути, но без да успеят да натрупат сериозна преднина и след първата четвърт тя бе минимална – 20-19. Те поддържаха крехък аванс и през втория период, като на почивката бяха напред с 40-37. Двубоят продължи да бъде много оспорван и след паузата. След като на няколко пъти преди това „зелените“ стигаха до равенството, преди решителната част те успяха да направят и пълен обрат за 58-56. До края обаче баскетболистите на Мирослав Ралчев отбелязаха едва 7 точки, като Фаб Файв натрупа разлика и спечели мача.

Столичният тим направи 21 грешки срещу 10, но компенсира със солидната си игра в подкошието, където овладя 53 борби срещу 30.

За Балкан -2 Александър Гавалюгов реализира 25 точки. Здравко Христов отбеляза 16,  а 14 точки имаше Илиян Пищиков.

Мартин Горунов завърши с 23 точки и 7 борби за победителите. Георги Кръстев се отчете с дабъл-дабъл – 22 точки и 14 борби, а 18 точки добави Камен Атанасов