Неприятна загуба за Балкан

Дубълът на Хебър победи Балкан с 4:1 в среща от шампионата на Югозападната Трета лига. Точни за 8-ия успех на хебърци от началото на сезона бяха Стилиян Тисовски в 12-тата минута с удар от 39 метра. Костадин Велков изравни в 50-тата минута. Ветеранът Йордан Минев вкара гол след съмнение засада. След този гол отборът на Балкан рухна и Георги Мавродиев вкара от засада. Четвъртият гол падна в 90-тата минута.

За Балкан срещата в Пазарджик пропуснаха Йордан Апостолов, Здравко Атанасов и Николай Цветков-Демона. В дербито на кръга, играно в Етрополе, Чавдар и лидерът Беласица завършиха наравно, 1-1, като етрополци водеха на полувремето с 1-0. Така Чавдар излезе на второто място с 60 точки, оставяйки зад себе си Балкан, който е с 59. В събота Балкан приема Чавдар Етрополе в дербито на Югозападната Трета лига.