Козаро Ботевград не се даде на Ком Годеч и го победи след обрат

Козаро Ботевград спечели с 5:3 домакинството си на Ком Годеч, въпреки че „оранжевите” губеха с 0:2. Това се случи в мач от 12 кръг на ОГ София Запад.

Резултатът бе открит още в 4-тат минута, когато  Костадин Костадинов реализира дузпа. В 33-тата минута Симеон Димитров бе изведен зад гърба на защитата на домакините и вкара за 0:2.

Козаро намали чрез Мартин Методиев, който технично прехвърли вратаря на Ком в 38-мата минута. Така завърши първото полувреме.

В 55-тата минута Цветомир Панчев засече с глава центриране от пряк свободен за 2:2. 11 минути по-късно, при една бърза атака,  Мартин Методиев изведе Козаро напред в резултата 3:2.

3:3 направи Кирил Беров в 74-тата минута. Само две минути по-късно вратарят на годечани извърши нарушение в наказателното поле и реферът отсъди дузпа, а стражът бе изгонен от игра. На вратата на гостите застана полеви играч. При изпълнението Мартин Методиев бе точен и направи резултата 4:3, с което реализира и хеттрик.

За крайното 5:3 се разписа Петър Станев в 80-тата минута.

Срещата бе последна за календарната година и за двата тима. Така Козаро Ботевград ще зимува на 5-то място с 14 точки, а Ком Годеч на 2-ро с 23т.