Балкан започна с победа пролетния дял в Трета лига

Балкан Ботевград победи с 2:0 Пирин Гоце Делчев в среща от Югозападната Трета лига – група 1. Головете за Балкан реализираха Здравко Атансов и Иван Алексиев.

През първото полувреме домакините започнаха по активно и създадоха дузина чисти положения, но до гол не се стигна. През втората част отново доминираха състезателите на Иван Редовски и логичното се случи – игралият от 20-ата минута със счупен нос Здравко Атанасов откри след самостоятелен рейд. След още куп положения, четири минути преди края Иван Алексиeв засече топката с глава и оформи крайното 2:0. Така Балкан запазва третото място в класирането.

В останалите: Сливнишки герой – Славия II 1-1, Ботев Ихтиман – Марек 0-2, Левски Раковски – Чавдар Етрополе 1-2, Септември II – Банско 2-1.