Балкан се върна към победите у дома

Футболистите на Балкан Ботевград спечелиха важна победа срещу Сливнишки герой с 2:1 в среща от 9-я кръг на Югозападната трета лига.

Състезателите на Иван Редовски започнаха по-активно мача и стигнаха до най-чистото си положение след половин час игра, когато удар на Павел Петков премина близо до целта. Все пак домакините закономерно откриха резултата след като в 40-ата минута централният защитник на Балкан Майкъл Георгиев вкара след центриране на Павел Петков от ъглов удар. Радостта му обаче беше кратка, тъй като точно бранителят сгреши фатално при връщаеато на топката към вратаря, от което се възползваха гостите и изравниха в края на първото полувреме.

Втората част започна отлично за Балкан и след като Дейвид Йорданов бе фаулиран, Павел Петков реализира за 2-1. Ботевградският тим продължи да натиска, но до гол не се стигна. Димитър Стоименов на вратата на Балкан се отличи със стабилни намеси и внесе необходимото спокойствие, за да се стигне до заслужената победа.

След този резултат Балкан заема шеста позиция с 13 точки. В събота следва гостуване на Пирин в Разлог.