За първи път в Етрополе се проведе мащабна среща с представители на бизнеса, занаятчии и културни дейци с цел икономическото развитие на общината
В гр. Етрополе за първи път се проведе първа по рода си мащабна среща на ръководството на Общината с представители на бизнеса, занаятчии и културни дейци. По инициатива на кмета инж. Владимир Александров присъстващите имаха възможността да обсъдят идеи, въпроси и да поставят основите на съвместна работа за икономическо развитие и социален напредък на града. Целта на срещата е да се изгради основа за стабилни и взаимно полезни отношения между местната власт, бизнеса, културните среди и занаятите.
„Благодаря ви, че сте тук. Вие сте гръбнака на нашия град. Благодаря на големите компании, че ни уважиха с тяхното присъствие – инж. Драгомир Драганов, изпълнителен директор на Елаците-Мед и г-н Милен Христов – изпълнителен директор на Електрохолд. Те са най-големите работодатели в нашата община, но с не по-малка важност сте всички вие, тук присъстващи“, с тези думи посрещна гостите кметът на Община Етрополе инж. Владимир Александров. Той подчерта, че успехът на местните предприемачи е не само успех за тях, но и за целия регион и това дава възможността да се променя и развива нашата община, да се създават работни места и да се привличат инвестиции. Ключът към постигането на тези цели е единството и сътрудничеството.
Г-н Александров представи подробна презентация пред своите гости и подробно разясни необходимостта от създаване на консултативен съвет за икономическо развитие, в който да има по един представител от всяка област – производство, търговия, услуги, здраве и занаяти. Функциите на този съвет ще бъдат насочени към подпомагане на икономическото им развитие, създаване на взаимно доверие и партньорство, да координира взаимодействието между бизнеса и местната власт и да консултира и прави препоръки по отношение оптимизиране на местните данъци и такси. Благодарение на консултативният съвет ще се създаде и непосредствен и системен контакт с местния бизнес по проблемите на икономическото развитие на общината и подобряване на връзката местна власт и бизнес.
„Като местна власт, ние сме готови да предложим подкрепа за внедряване на нови технологични решения, както и да предоставим обучителни програми, които да подпомогнат всички участници в развитието им. Не по-малко важен е и приносът на творческите индустрии и занаятите, които са не само част от нашето културно наследство, но и двигател на социалния и икономическия напредък. Заедно можем да изградим уникална идентичност за нашата община, която да привлича туристи, инвеститори и да утвърди Етрополе като културен и иновационен център“, заяви още кметът Владимир Александров.
Събралите се над 160 представители на малкия, средния и големия бизнес, както и занаятчии и културни дейци останаха възхитени от предложението и посрещнаха с радост идеята за подобни събития. Голяма част от представителите на малкия бизнес заявиха, че за първи път кмет на Община Етрополе се интересува от тяхното развитие и иска да чуе техния глас. Всички обмениха опит помежду си, размениха си координати и с готовност подкрепиха създаването на консултативен съвет.
„Благодарим ви за вашето присъствие и за вашата ангажираност. Това, че сте тук е доказателство за готовността на всеки един от вас да бъде част от промяната и растежа на нашата община. Вярваме, че с общи усилия ще постигнем напредък и ще направим нашия град по-силен и проспериращ“, завърши речта си кметът на Община Етрополе инж. Владимир Александров.