Botevgrad.NEWS

Новини от Ботевград, Правец и Етрополе

Кметът на Община Етрополе връчи грамоти на учители и ученици по случай 24 май

Нa 24 май честваме Деня на светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност. Празникът започна с изпълнения на Етрополската духова музика. С шествие към Централния площад се стекоха деца, ученици, учители, дейци на културата, общественици и граждани, които изпълниха до краен предел големия салон на НЧ „Тодор Пеев-1871“.

С Химна на българската просвета  „Върви народе възродени“ беше дадено началото на празничната литературно-музикална програма в изпълнение на децата от Работилница „Таланти“ с ръководител Вили Рай и детска вокална група за народно пеене „Звездица“ с ръководител Николета Христова.

Вълнуващо слово по повод 24 май  произнесе Кметът на Община Етрополе, инж. Владимир Александров, като специално поздрави всички учители, ученици и културни дейци и допълни:

„Двадесет и четвърти май е денят, който обединява всички българи около книжовността и вярата в силата на духовността, защото „народността не пада там, гдето знанието живей“! На този ден ние отбелязва духовното си пробуждане и вечния си стремеж към усъвършенстване чрез слово, образование, наука и култура.“

Община Етрополе удостои с почетни грамоти за  висок професионализъм в преподаването десет изявени преподаватели в сферата на образованието и културата – Вержиния Николова, Виляна Иванова, Емилия Цветкова, Иван Маринов, Лилия Николова, Марияна Андреева, Мариана Михайлова, Николай Георгиев, Румяна Стоянова и Хризантема Илиева.

С грамоти за активно участие в образователния процес бяха удостоени учениците Калина Маринова, Тихомира Михайлова, Йоан-Марин Пенков, Николай Николов, Николай Пешев, Тонислав Пешев. Наградите бяха връчени лично от инж. Владимир Александров. Поздравителен адрес и красив букет получи и Калинка Пушкарова по случай нейния рожден ден и с пожелание от Кмета на Общината да продължава да бъде все така лъчезарна, усмихната и зареждаща.

На сцената деца и ученици от  ОУ „Христо Ботев“ гр. Етрополе, СУ „Христо Ясенов“, ДГ „Еделвайс“, ДГ „Звънче“, ДГ „Слънчице“, ТА „Балканска младост“ и Работилница „Таланти“ при НЧ „Тодор Пеев-1871“ представиха богата литературно-музикална програма. На участниците бе поднесена кошница с цветя от името на Кмета на Община Етрополе инж. Владимир Александров и председателя на Общински съвет – Етрополе Боряна Керемидска.

Празникът на буквите е специална дата и всеки един от нас трябва да пази спомена от вълнуващата атмосфера, където и да се намира, защото това е празник, какъвто другите народи по света нямат-празник на просветата, културата и писмеността.

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *