Кметът на Етрополе приветства Федерацията на научно-техническите съюзи в България по повод 140 години от създаването й

Кметът на Община Етрополе инж. Владимир Александров участва в тържественото събрание на Федерацията на научно-техническите съюзи (ФНТС) в България по повод 140 години от създаването й. Той приветства присъстващите от трибуната с думите:
„За мен е изключителна чест да ви честитя днешния празник. Пожелавам ви успех в развитието и да имате по-силно сътрудничество с бизнеса и общините. Хубаво е да знаем миналото, но ми се иска да гледам и в бъдещето и да предвиждаме какво ни очаква в следващите 20 години“, заяви кметът и поднесе на председателя на ФНТС доц. д-р инж. Кремена Деделянова плакет с изображение на Исторически музей-Етрополе в знак на доброто партньорство на общината с федерацията.
Сред официалните гости на събитието беше и Председателят на Народното събрание Наталия Киселова, която отбеляза, че независимо от етапите в своето развитие, през годините Федерацията не престава да съдейства за развитието и популяризирането на техническите науки и изкуства у нас, да работи в подкрепа на индустриалното развитие, иновациите и прогреса на българската наука и техника. Тя подчерта и че голяма част от златните медали на учениците и младите учени в областта на природните науки са в резултат и от дейността на Научно-техническите съюзи.
Председателят на Федерацията на научно-техническите съюзи доц. д-р инж. Кремена Деделянова запозна своите гости със славната история на научно-техническия съюз, като не пропусна да отбележи заслугите на видни учени, оставили отпечатък върху развитието.
Бяха раздадени и грамоти и почетни плакети по повод годишнината.
Официални гости на тържественото събитие бяха още председателите на научно-техническите организации на Кипър и Сърбия, ректори на висши училища от цялата страна, бизнесмени, преподаватели, ветерани на научно-техническата интелигенция и представители на различни институции.