Балкан надделя над ЦСКА на турнира в Пловдив

В първата си среща от турнира Декатлон в Пловдив, която завърши преди малко, отборът на Балкан победи ЦСКА с 80-64 (19-16, 26-22, 15-11, 20-15).

Балкан започна с Илиян Пищиков, Райън Хароу, Калвин Годфри, Христо Захариев и Мануел Суарес. В първите минути ЦСКА поведе с 15-12, но до края на първата част балканци обърнаха резултата и я спечелиха с 19-16. От този момент нататък зелените започнаха да трупат преднина, която на полувремето бе 7 точки – 45-38. След третата четвъртина прибавиха още 4 точки към аванса си, който вече бе двуцифрен – 60-49.  Продължиха да доминират и в последния период, който спечелиха с 20-15, а с това и мача с 80-64. Балканци спечелиха борбата под двата коша с 50-36, имат и 9 асистенции повече, както и по-доба стрелба – 41% спрямо 33% на съперника.

Четирима от Балкан са с двуцифрено изражение на отбелязаните точки. Най-резултатен със 17 бе Райън Хароу. С 12 е Митко Димитров, който овладя и 8 борби. С 11 точки е Христо Захариев, 10 отбеляза Николай Грозев. 9 точки и 12 борби са на сметката на Мануел Суарес, с 8 е Илиян Пищиков, 5 вкара Девонте Фостър, с по 3 са Александър Гавалюгов и Константин Тошков, 2 добави Калвин Годфри.

За ЦСКА  най-резултатен с 19 точки бе Димитър Генов., с 14 е Венци Петков, 11 точки и 10 борби има Алекс Симеонов. Андрей Иванов и Виктор Гергов вкараха по 5, с 4 е Зейн Ноулс.