Балкан спечели турнира „Декатлон“ след като се наложи над Академик Пловдив

Баскетболистите на Балкан постигнаха победа и във втория си мач на турнира в Пловдив. Тази вечер те се наложиха в нервен мач над домакините от Академи  с 89-82 (16-27, 31-17, 17-18, 25-20).

Балканци започнаха лошо, в 7-та минута имаха пасив от 10 точки – 11-21, а след първата четвъртина изоставаха с 11 – 16-27. През втората част значително подобриха играта си, спечелиха я с 31-17 и на полувремето имаха аванс от 3 точки – 47-44.

След почивката на терена имаше доста нерви. Когато до края на третата част оставаха 2 минути и 40 секунди, бяха отсъдени технически нарушения на Райън Хароу от Балкан и на Николай Николов, а след това американецът бе дисквалифицан. Преди последния период балканци имаха преднина от 2 точки – 64-62., а 20 секунди преди неговия край техническо бе отсъдено и на Илиян Пищиков.

В решителните последни десет минути Балкан отново показа по-добра игра и спечели заслужено с 89-82.

Шестима от Балкан вкараха над десет точки. Най-резултатен с 16 бе Мануел Суарес, който направи и дабъл-дабъл с 11 овладени топки под двата коша. Втори по резултатност с 15 точки е Митко Димитров. С 13 завърши Райън Хароу, с по 12 са Николай Грозев и Илиян Пищиков, 11 вкара Христо Захариев. С 4 точки е Калвин Годфри, по 3 добавиха Александър Гавалюгов и Деванте Фостър.

За Академик 20 точки вкара Омар Крайем, с 18 е Тони Гуджино, 12 има Александър Милов.