Жителите на община Етрополе проведоха среща с представители на „Електроразпределителни мрежи Запад“ ЕАД

Заместник-кметът на Община Етрополе Ивайло Георгиев съвместно с кметовете на кметства, кметските наместници и жителите на общината проведоха публична среща с представители на „Електроразпределителни мрежи Запад“ ЕАД. По време на събитието се поставиха редица въпроси, свързани с подадени сигнали за аварии, слабо напрежение в електрозахранването, наклонени стълбове и повреди. Жителите на община Етрополе и най-вече на населените места изказаха своето възмущение как с месеци и дори години не се предприемат нужните мерки от страна на ЕМР Запад за разрешаването на проблемите им и не получават отговори на безбройните си жалби и сигнали. Представителите на „Електроразпределителни мрежи Запад“ ЕАД обещаха да проверят случаите отново и какво е довело до забавянето.
Заместник-кметът Ивайло Георгиев също коментира ситуацията, като поясни:
„От страна на Община Етрополе ние винаги оказваме съдействие на жителите и правим каквото можем. Със съдействието на кметовете и кметските наместници в общината, сме разгледали всички жалби и сигнали и също сме сезирали ЕМР Запад. Благодарение на общинското предприятие „Благоустройство и комунално стопанство-Етрополе“ (БКС-Етрополе) и съвместно с екипите на Електроразпределителни мрежи Запад успяхме да изкастрим доста клони, които бяха в близост до кабелните трасета.“ Той използва момента да запознае присъстващите с проблемите, които имаме и със уличното осветление и поясни, че преди два месеца Общината е подменила осветителните крушки на около 150 осветителни тела.
„Срещаме проблем с обаче с доставката на крушките, понеже нашето осветление е едно от най-старите в София област и трудно се намират вече. Поради тази причина сме възпрепятствани да ги подменяме на време“, сподели още г-н Георгиев.

