Шест златни медала за Ботевградския клуб по спортна акробатика от Международния турнир в Ботевград

На 5 май от 15.00ч започна награждаването на финалистите от Международния турнир по спортна акробатика, който се състоя вчера и днес в зала „Арена“ Ботевград.  Награждаването  извършиха  Генералният секретар на Българската федерация по спортна акробатика Недко Костадинов, Драгомир Драганов – член на Управителния съвет  на Българската федерация по спортна акробатика и старши треньор  на Националния отбор по акробатика, Николай Станчев – съдия , Даниела Велчева – арбитър и Добринка Николова – домакин и арбитър.

От Спортен клуб по черлидинг и акробатика “Балкан“ състезателите ни донесоха  6 златни, един сребърен  и един бронзов медал.

Три златни медали спечелиха тройката Мария Хачатрян, София Маринова и Светлана Хачатрян, във възрастова група от 7 до 16 г, за баланс и темпова комбинация , с общ брой точки 24.900.

Злато за темпова  комбинация (26.900т) и сребро за баланс (25.600т) получиха в категорията при най-големите –  тройката Дария Иванова, Стейси Василева и Габриела Боевска. Тяхното представяне заслужи бурни аплодисменти, след като демонстрираха отлична форма и безупречна игра.

Два златни медала при двойките от 9 до 16 години спечелиха Елена Босилкова (връхче) и Полин Петрова от ЦСКА.

Бронзов медал при тройките от 9 до 16 години взеха Леа Ненкова, Василена Рабохчийска и Даяна Николова, с общ брой точки 23.500.

При най-малките двойката  Деница Босилкова и Мартина Нитова се класираха на 4-то място в крайното класиране. Въпреки това те се представиха много добре , с общ брой точки – 24.320.