Балкан грабна Купата на АФЛ за първи път в историята

Балкан (Ботевград), който се намира на дъното в Югозападната Трета лига, победи с 3:1 Суворово на финала за Аматьорската футболна лига, игран на стадион „Ивайло“ във Велико Търново

В 34-ата минута Кристиян Ковачев изведе Балкан напред в резултата след точно изпълнение на дузпа, но Любомир Михалев изравни пет минути след почивката. Мартин Вълчинов отново даде аванс за ботевградчани в 54-ата минута след втора дузпа. Дейвид Йорданов оформи крайното 3:1 минута преди изтичане на редовното време.

След края на двубоя от отбора на Суворово, заемащ втора позиция в Североизточната Трета лига, изразиха недоволство от отсъжданията на главния съдия Георги Давидов.

Спечеленият трофей е първи в историята на Балкан.

Източник: Sportal.bg