3 441 лв бяха събрани в помощ на 11-месечния Марти, за лечението му в Турция- снимки (обновена)

3 441 лева бяха събрани от благотворителния турнир по мини футбол Kozaro Charity Cup, който се проведе днес в Ботевград, в помощ на 11-месечния Марти, на който предстои двумесечно лечение в Турция. Победител в турнира стана отборът на Мургаш-Врачеш. На второ и трето място се класираха съответно Отряд Армейци и Козаро.

Остава да бъдат събрани още 6 хил.лв, съобщи за botevgrad.news майката на детето – Нора Йорданова. Към всички, които се отзоваха на техния зов за помощ, родителите на детето отправят следното обръщение:

„Сърдечно благодарим на всички, които ни подкрепиха и участваха в благотворителния турнир по футбол в помощ на нашето ангелче Марти! Благодарим на собствениците на футболното игрище, на съдиите, на участниците и феновете, на Константин Лазаров, който закупи купите и медалите за турнира и на“ Никсметал груп“ за дарението на стойност 500 лева.

Благодарим на всички добри хора, които ни помагат в този труден момент в нашия живот.

Прави ни щастлив фактът, че има хора като вас, а именно с добри сърца!

По време на турнира бяха излъчени най-добри играчи в следните категории:

Голмайстор на турнира – Цветелин Цаковски (Мургаш)

Най-добър вратар – Виктор Недков (Синя сила)

Най-полезен играч – Андрей Андреев (Отряд Армейци)

Най-добър защитник – Неделин Костадинов (Козаро).

Йордан Йорданов, баща на Марти, връчи шампионската купа на отбора-победител – Мургаш (Врачеш), която е поредна на този терен.