Четири златни медала за България от Международния турнир по бокс за жени и девойки в Ботевград

ългарките спечелиха девет медала на тазгодишния турнир по бокс. Златни медали извоюваха Станимира Петрова (57 кг), Еми-Мари Тодорова (48 кг), Габриела Димитрова (51 кг) и Мелек Закифова (48 кг) . Сребро получиха Севда Асенова (48 кг), Златислава Чуканова (54 кг) и Деница Елисеева (64 кг). С бронзови медали са Мелис Юнузова (69 кг) и Аслъхан Мехмедова (60 кг). Станимира Петрова спечели и Купата „Балкан”, чрез която бе обявена за най-добра боксьорка на турнира. Мелек Закифова също спечели купа за най-добра боксьорка в своята категория. На днешното награждаване присъстваха: Красимир Инински – Президент на Българската Федерация по бокс; Николай Николов – Зам. Областен управител; Общинският съветник Дамян Маринов; Главен арбитер от AIBA – Драголюб Радович; Марин Бончовски – кмет на с.Врачеш; Борис Борисов – зам. кмет на Ботевград. Те връчиха медалите, купите и грамотите на шампионите. Публиката мотивираше българките през цялото време. „Момичетата се представиха блестящо. За тях това е подготовка за предстоящото Европейско първенство”, каза Светослав Сапунджиев от БНР „Хоризонт”.