10 състезатели от „Таек-кион“ спечелиха 5 златни, сребърни и 2 бронзови медала на турнира „ПЕРНИК ОУПЪН“

Турнир по таекуон-до ITF за деца, юноши и девойки в дисциплината спаринг под надслов „Среща на приятели за един по-добър свят и един по-добър Перник“ се проведе на 9-ти ноември. Организатор е СК „Калоян Ладимекс“ под патронажа на областния управител Ирена Соколова. Турнирът „ПЕРНИК ОУПЪН“  се състоя  в спортна зала „Борис Гюдеров“.

В състезанието се включиха  167 таекуондисти от спортни клубове от цялата страна, а също и състезатели от Охрид, разпределени в пет възрастови групи – деца 8-9 години, 10-11 години, 12-13 години момчета и момичета, юноши и девойки младша възраст 14-15 години и юноши и девойки старша възраст 16-17 години.

Клуб „Таек-кион“ взе участие с 10 състезатели, които спечелиха 5 златни, сребърни и 2 бронзови медала.Отличниците в турнира са ;Цветелин Кръстанов при юноши старша възраст до 57 кг.Цветелина Георгиева при момичета 12-13г. до 65 кг.Ивайла Цакова при 11 годишните момичета до 50  кг.Ник Диков -деца 9 год. до 45 кг.Найден Василев при деца 9 год. до 25 кг.,за когото това бе първо състезание на което той се представи блестящо и показа изключителни качества в бойното изкуство .Малко не достигна на Моника Богданова при девойки младша в категория 50кг. и Васил Дюлгерски при момчета 9 год. до 35 кг.да се наредят сред отличниците и  останаха на второ място в своите категории.Бронзов медал спечели Цветомир Йолов ,който е в една от най-тежките от към отлично подготвени състезали категория ,а именно 63 килограмовите старши юноши.Вторият бронз взе Борислава Иванова при девойки младша възраст.

Този уикенд определени състезатели от Таек-кион заминават за Словения, където ще се проведе традиционни турнир от клас“ А“ Словения – оупън.