ФК „Козаро“ бе спрян от ФК „Ком 98“ (Годеч) насред Ботевград

Отборът на ФК „Козаро“ записа първото си поражение през сезона на А ОГ София – Запад. Загубата пристигна при днешното домакинство срещу ФК „Ком 98“ (Годеч), спечелено от годечани с 2:0. Победата за гостите от Годеч донесоха Лъчезар Недялков (65) и Антонио Стоименов (82). Срещата бе сочена за дерби на 10-ия кръг в първенството и очаквано предложи хубав футболен спор.

Отборът на ФК „Козаро“ стартира една идея по-добре и въпреки че не притежаваше топката за дълго, пръв стигна до опасно положение. В 15-ата минута Васислав Димитров бе изведен на стрелкова позиция, но изстрелът му не успя да преодолее вратаря на гостите. Голмайсторът на ФК „Козаро“ получи нова златна възможност 15-ина минути по-късно, след като стреля опасно от пряк свободен удар, отново уловен от стража на ФК „Ком 98“ (Годеч). В хода на мача инициативата поеха гостите, а в 35-ата минута дойде и най-опасното положение в тяхна полза, когато гредата спаси ботевградчани. През второто полувреме отново по-деен на терена бе тимът на ФК „Ком 98“ (Годеч). В 65-ата минута закономерното се случи и гостите поведоха в резултата след красив гол на Лъчезар Недялков. В 82-ата минута годечани стигнаха и до удвояване на аванса си, с което подсигуриха и победата си. Точен тогава бе Антонио Стоименов – 2:0. Тимът на ФК „Козаро“ така и не съумя да намери ключа към успеха и съответно преклони глава за първи път от началото на кампанията.