БАЛКАН ОТКАЗА ЛЕВИЦЕ СЛЕД СИЛНА ТРЕТА ЧАСТ

Балкан спечели втора поредна победа на Европейската младежка лига в Ботевград. Отборът на Николай Пеев победи словашкия Левице с 92-56, за да запази шансовете си за класиране в плейофите. Нашите изоставаха през по-голяматачаст от първото полувреме, но изиграха много силна трета част, която спечелиха с 29-10, за да си гарантират крайния успех.

Утре от 13:30 часа ботевградчани излизат срещу румънския Дан Дачиян.

По-рано днес един от лидерите Байерн Мюнхен загуби от сръбския ДИВ Баскет, което дава възможност на нашите да изместят баварците от първите позиции.

Мачът започна трудно за Балкан като нашите нямаха кош от игра в първите 4 минути. Левице се възползва от нашите грешки и поведе с 14-3 в първите 5 минути на срещата. Последва таймаут за Балкан, след който нашите направиха серия 11-2, за да намалят разликата до 2 точки в края на периода, но след добра стрелба отдалеч Левице поведе отново и взе предимство от 4 точки след първата част. В началото на втората част Балкан намали за кратко до една точка при 23-22, но Левице отново успя вземе нещата в свои ръце. Постепенно Балкан затегна защитата и обърна за първи път при 32-31 две минути преди края на полувремето като успя да задържи аванс от 3 точки на полувремето при 39-36.  Балкан започна второто полувреме със серия 11-2, за да поведе за първи път с 12 точки. Балкан спечели третата част с 29-10 като най-голямата разлика достигна 23 точки. През последната част Балкан вдигна още повече разликата, за да спечели убедително с 36 точки разлика.

Най-резултатен за успеха с дабъл-дабъл от 18 точки и 10 борби бе Стефан МихайловДенис Петков реализира 17, капитанът Александър Гавалюгов отбеляза 16, а 12 имаше Павлин Иванов.