Мургаш Врачеш се върна към победите с разгром, Никсметал Груп спечели дербито на кръга

Днес се изиграха две срещи от 4 кръг (2-ри полусезон) на АФЛ Ботевград 2019/20.

В първия двубой Мургаш Врачеш се разправи категорично с тима на Сименс, побеждавайки го с разгромното 18:1. Шампионите претърпяха поражение от Никсметал Груп през седмицата в най-чакания сблъсък на върха, а това изглежда допълнително ги стимулира да поемат по правилния път. Още от самото начало символичните домакини демонстрираха надмощие и с играта си доказаха, че са по-добрия отбор. Тимът на Сименс пък не успя да покаже никакво различно лице и съвсем не можа да намери решение на дъжда от голове, който се изсипа върху тях. Брилянтно представяне от страна на Ивайло Златев – Терминатора бе един от ключовите фактори за разгрома. Нападателят блесна  с 8 попадения. Още цели 6 играчи за победителите се разписаха във вратата на Сименс. Васислав Димитров записа хеттрик, Теодор Тодоров и Иван Иванов добавиха по 2 гола, а името си сред голмайсторите записаха и Кристиан Михаилски, Николай Сърновски и Васил Григоров. Почетният гол за Сименс отбеляза Пламен Петков.

Вниманието обаче бе приковано от друг сблъсък, този между Никсметал Груп и Сириус. В него както се очакваше станахме свидетели на зрелищен и оспорван мач, в който присъстваше и заряд и хубав футбол. След много равностойно първо полувреме и стабилна и предпазлива игра от двете страни, Никсметал Груп най-сетне се отпуши и успя да проникне през сгъстената отбрана на противника. Малко преди края на полувремето „зелените“ поведоха с гол на Йордан Йорданов, а в последствие голмайстора на тима Радко Асенов удвои аванса им за 2:0. През втората част Деян Димитров върна едно попадение и направи резултата 2:1, а с това официално интригата бе върната. 6 минути по-късно обаче Никсметал Груп отново си върна водачеството от два гола след попадение на Радко Асенов за 3:1. Късен Гол на Райко Влъчков отново нажежи обстановката, а в последните минути играчите на Сириус вложиха доста усилие, за да стигнат до подвиг и да се доберат до точката. Стабилни изяви в отбрана и хубави колективни действия от страна на Никсметал Груп бяха достатъчни и по този начин „зелените“ спечелиха дербито на кръга. Това бе изключително важна победа за тях и много важна крачка в борбата им за първото място. Краен резултат – 3:2.