Футболистите на Балкан с първа загуба през пролетния полусезон

Марек победи Балкан с 2:1 и продължи пътя си към Втора лига.

Без трима основни футболисти, възпитаниците на Иван Редовски стояха равностойно и имаха няколко възможности за гол, но домакините първи откриха с попадение, при което останаха сериозни съмнения за засада в 15-та минута на Евгени Тунтев.

В началото на втората част удар на Калоян Бонев срещна горната греда на вратата на домакините. Веднага след това главният рефер Георги Иванов отсъди пресилена дузпа, която Димитър Владимиров вкара за 2:0.

До края на срещата се редуваха положения и пред двете врати, а Ангел Ангелов изпусна на два пъти да реализира гол за гостите от Ботевград.

В последните пет минути зелените създадоха няколко изгодни положения за гол.

В продължението на мача Калоян Бонев центрира и 16-годишният юноша на Балкан Николай Миков вкара красиво с глава за 2-1. За отбелязване е и силният дебют като титуляр в представителния тим на Спас Лазаров от ДЮШ на Балкан.