Балкан с успех срещу Витоша Бистрица в контролна среща

Футболистите на Балкан победиха с 3:1 Витоша Бистрица в проверка преди началото на сезона в Югозападната трета лига на стадион „Христо Ботев“ в Ботевград. Срещата започна равностойно и нулевото равенство остана до 43-тата минута, когато юношата на Балкан Йордан Дамянов откри резултата, а в самия край на полувремето нападателят Калоян Бонев удвои преднината на домакините.
В началото на второто полувреме Димитър Руйчев направи резултата класически след прекрасно подаване на новото попълнение Николай Цветков -Демона. Отборът на гостите от Бистрица върна един гол за 3:1, което се оказа и крайният резултат.
Междувременно стана ясно, че в първия кръг от новия шампионат на Югозападната трета лига Балкан ще бъде домакин на Ботев Ихтиман. Във втория кръг състезателите на Иван Редовски гостуват на Рилски спортист в Самоков, а в третия приемат Банско.
Първенството започва на 7 август с 20 отбора.