Балкан с победа и в последната предсезонна контрола

Балкан победи Пещера (Галата) с 5:3 в приятелска среща, играна на стадион “Христо Ботев” в Ботевград. Домакините започнаха по-добре срещата и логично поведоха в резултата след гол на Кристиян Ковачев – Бебето. До края на първото полувреме и двата тима имаха добри положения, а гостите записаха и греда в сметката си, но до нов гол не се стигна. Втората част започна вихрено, след като първо Атанас Георгиев изравни, а само 3 минути по- късно Калоян Бонев изведе Балкан отново напред в резултата. Радостта на зелените обаче беше кратка, тъй като Альоша Илиев възстанови равенството. Още в следващата атака Калоян Бонев можеше да реализира, но топката срещна гредата. Все пак състезателите на Иван Редовски бяха по настойчиви и в 75-тата минута Николай Цветков -Демона преодоля технично няколко защитника на гостите и изведе отново Балкан напред е резултата за 3:2. Атанас Георгиев изравни, но два гола на Калоян Бонев и Димитър Руйчев оформиха крайното 5:3. Участие в последната контролна среща взеха всички футболисти и част от юношите на клуба.
Балкан Ботевград започва сезона с мач от турнира за Купата на България срещу Ботев в Ихтиман на 3 август от 18 часа. Първият двубой от новия шампионат в Югозападната Трета лига е срещу същия съперник на 07 август от 18 часа на стадион “Христо Ботев” в Ботевград.