Галин Иванов представи шахматен клуб „Балканъ“ Ботевград на престижия международен фестивал ,,Sunny beach Open“

На 12 09 2021г в парк хотел ,,Континентал“ в Слънчев бряг завърши шахматния международен фестивал ,,Sunny beach Open“.Това бе един от най-престижните шахматни турнири в света за годината.

Чест и превилегия за шахматен клуб ,,Балканъ“ бе участието на представителя му Галин Иванов. Шахматистът от Ботевград тръгна от последна – 52 позиция на класирането по международен рейтинг и се състезаваше редом до шахматни майстори с 600-700 Ело еденици в повече.След стабилна, особено в защита игра, Галин започна турнира с реми с украинския майстор Юрий Малек. До края на турнира събра общо 3,5 точки, които му отредиха 17-20 място в категория до 1900 еденици международен рейтинг.Тези набрани точки дадоха възможност на ботевградския шахматист да постигне невероятните за такъв ранг състезание 102 спечелени точки, прибавящи се към международното Ело на състезателя. По този показател той бе изпреварен само от руската шахматиска София Воробова със 130 точки. На трето място се класира молдовския шахматист Семион Шапончич с 99 точки.Този успех би бил немислим без двамата президенти на шахматен клуб ,,Балканъ“ Дамян Маринов и Константин Лазаров,които осигуриха участието на състезателя. Шахматният клуб уведомява любителите на шаха /че на 20 септември започват шахматните занимания след лятната пауза.