Балкан записа победа като гост на Черно море Тича

Балкан записа 13-та победа в НБЛ. Тимът на Небойша Видич надигра като гост младият тим на Черно море тича със 79-101. Успехът дойде след ударна трета част, която „зелените“ спечелиха с 34-11. До момента в класирането нашите запазват втора позиция с актив 13-4, а съперникът е 1-17.

В следващия последен кръг от втория етап на НБЛ на 5-ти март в събота ботевградчани приемат в „Арена Ботевград“ Академик Пловдив. Мачът е от 19:00 часа.

Срещата започна слабо за Балкан с доста грешки, а Черно море обърна в средата на периода и задържа до края на частта. След нея те водеха с 4 точки – 26-22. Видич използва различна петица като даде шанс на най-младите, но ситуацията се влоши. Младоците от Варна играехе нахъсано и качиха на 9 преднината си в началото на втората при 33-24. Те стреляха с успеваемост над 80% като бяха 14/17 от средно 12 минути след началото на двубоя в зала „Христо Борисов“. Първото изравняване дойде 4 минути преди края на първото полувреме след кош на бърза атака на Ники Грозев за 39-39. Нашите направиха серия 10-2 за 4 минути. Черно море отново обърна, но Балкан се мобизилира и на полувремето поведе с най-голямата си  преднина в мача от 8 – 43-51. Най-силно за Балкан през първите 20 минути се включи Амад Рори, който имаше 15 точки, а нашите спечелиха втория период с 15-29.

Тимът ни започна второто полувреме с 9-2 след две поредни тройки на Крис Минков и увеличи бързо аванс на 15 – 45-60. Крилото продължи да бъде водещ фактор  в нападението на Балкан и направи преднината ни 20, 3 минути  преди края на третия период. Разликата продължи да  расте и след 30 минути тя надмина и 30. Балканци вкараха пет тройки в третия период, който спечелиха с 34-11, с което отказаха изцяло съперника. Силно в периода се включи и 16-годишният Гавалюгов, който се отличи с хубави асистенции за балканци. Домакините започнаха последния период с добра серия 13-3, но разликата бе твърде голяма и успехът остана в ръцете на нашите.

Най-резултатен за успеха с 21 точки бе гардът Амад Рори. Митко Димитров вкара 18, 16 имаше Крис Минков, а 12 добави Николай Грозев. Дерик Маркс завърши с 10.

За Черно море Тича най-много по 15 имаха Берк Мехмед и Мартин Йорданов. Мартин Коцев и Иван Спиров вкараха по 14. Мартин Тодоров добави 10.

ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА ЧЕРНО МОРЕ ТИЧА – БАЛКАН.