Поражение за Балкан в Израел

Ботевградчани загубиха битката за първо място в групата

Балкан допусна второ поражение в група D на Деласпорт Балканска лига. Тимът на Небойша Видич отстъпи като гост на Ирони Нахария в Израел със 76-64 и загуби битката за първо място във втората фаза. До момента в класирането нашите са втори в групата с актив 3-2, а съпернкът 5-1, с което стана първият отбор, класирал се директно на Файнъл 4. В другата група С класирането ще се реши следващата седмица, тъй като три отбора са с по 3 победи.

В следващия кръг на 8 април (петък) ботевградчани приемат северномакедонския ТФТ в последен двубой от редовния сезон. Мачът е от 16:00 часа в „Арена Ботевград“, а при победа Балкан ще завърши втори.

Преди това на 3-ти и 5-ти април в мачове от НБЛ нашите гостуват съответно на Академик Пловдив и Черно море Тича.

Вторият и третия в групата ще се борят на четвъртфинал срещу заелите същите места в група С. Към момента това са отборите на Левски и Сигал Прищина

След оспорвани първи минути в Нахария Балкан поведе за първи път в в средата на периода при 14-11 след тройка на Крис Минков. Домакините обаче върнаха две тройки поред за 17-14. Водени от гарда Йогев Охайон и Дъстин Томас те задържаха аванс до края на периода, който приключи със серия 12-2 и 7 в тяхната полза – 23-16. Нашите допуснаха 6 грешки в първия период. Вторият период започна тежко за Балкан със серия 7-3 за домакините. Нашите нямаха кош около 3,4 минути. Добро включване на Дерик Маркс за кратко свали на 9. На два пъти Ирони повеждаше с 15 точки във втория период. В края на периода обаче Балкан започна да връща инерцията си след серия 6-0, която свали под 10 точки пасива – 40-31. Тя бе дело на Крис Минков, който вкара тройка, а Рори три наказателни удара. До почивката израелците върнаха двуцифреното си предимство и приключиха първото полувреме при резултат 42-31. Домакините доминираха в борбата под коша, където имаха 17 срещу 12 борби на Балкан и доста повече опити за стрелба.

Балкан започна ударно второто полувреме и за 6 минути свали само на 5 пасива си при 42-47. Домакините обаче бързо отговориха със серия 9-0 и направиха отново двуцифрена преднината си. Третата приключи при 60-47 за домакина.  Балкан стартира с 5-0 последните 10 минути, за да се доближи отново до 8 при 60-52, но Дъстин Томас спря усилията на нашите. Амад Рори държеше нашите в мача,но имахме 14 грешки. 4 минути преди края намалихме отново на 6 при 68-62. Съперникът обаче вкара 8-0 в ответните две минути и поведе с 12 минута и половина преди края. Това бе достатъчно и за крайния успех.  Трима играчи на Балкан завършиха с двуцифрен актив. Най-резултатен с дабъл-дабъл от 15 точки и 12 борби бе Крисчън Джоунс. С 14 точки и 5 борби се включи Амад Рори, а 13 имаше Дерик Маркс.  За Ирони Нахария над всички с 19 точки, 8 асистенции и 5 борби бе Йогев Охайон. Дъстин Томас имаше 16 точки и 7 борби. Стефан Бронч се включи с 12 точки и 7 борби, а 11 добави Долев Драфич