ФК Драгоман си тръгна с трите точки от Правец

Срещата от 16-ти кръг на Областната футболна група София Запад между ОФК Правец и ФК Драгоман завърши при резултат 1:2.

Гостите бързо взеха инициативата и започнаха да организират атаки, в които преобладаваха удари от далечно разстояние. Най-чистото положение за Драгоман дойде в 25-тата минута, когато след центриране Мариан Китанов засече топката с глава, но вратаря на Правец показа завиден рефлекс и спаси. Домакините застрашиха вратата на съперника си едва в 29-тата минута, но ударът на Цветослав Цаковски бе слаб и не затрудни вратаря на гостите. Първото полувреме завърши при резултат 0:0.

През втората част играта на Правец се подобри с едно ниво, но по-дейния тим продължи да е този на гости.  В 78-та минута гостите откриха резултата след многоходова атака и точен удар на Отофе Пол.  0:2 напарви Мариан Китанов в 84-тата минута.  Домакините успяха да върнат едно попадение в 87-мата минута след гол на Иван Касапов. Сините можеха да достигнат и до равенството, в 90-тата минута, но ударът на техен футболист премина в страни от вратата.

В класирането Правец остана на 4-то място с 26 точки, а Драгоман се завърна на първото място с 35 точки.