Балкан с убедителна първа победа над Черноморец

Балкан записа първа победа над Черноморец този сезон. Тимът на Небойша Видич се наложи без проблем над своя съперник у дома с 92-70, след като водеше през целия мач. Така ботевградчани си гарантираха второ място в редовния сезон и в момента са с актив 19-6. Черноморец е 15-10. До началото на плейофите остават още два кръга, в които балканци гостуват на Шумен на 22 април (петък) и приемат Левски на 26 април (вторник).

В сряда, “зелените” срещат Сигал Прищина в ключов мач за класиране във финалната четворка. Двубоят е от 19:00 часа в “Арена Ботевград”.

Домакините от Ботевград стартираха силно двубоя с доста бърза игра и поведоха с 11-4 в първите минути.  В следващите минути и двата тима допуснаха доста грешки и пропуски , но Балкан запази аванс от 6 след първите 10 минути на мача . Домакините започнаха убедително и втория период със серия 9-0, за да поведат с цели 16 малко повече от 2 минути след началото на периода. “Зелените” имаха почти отлична успеваемост като за 13 минути имаха 35 точки. Разлика стана солидна и след силно включване и на Крисчън Джоунс ,който вкара 13 във втория период. За това време Небойша Видич успя да завърти почти целия състав без двамата юношите. До почивката гостите свалиха до 13 при 49-36. На няколко пъти Черноморец свали на 10 точки в началото на третата четвърт. Един от лидерите на тима Георги Боянов вкара първи кош от игра в началото на втората част за 56-43. До края на частта Балкан запази двуцифрен аванс и след третата водеше с 15 – 70-55. Евгени Хаджирусев имаше 20 точки за бургазлии. Двата тима играехе в спокойно темпо и последния период, а мощна забивка на Уошингтън направи аванс на Балкан цели 20 още 6 минути преди края. Черноморец направи серия 7-2 в средата на частта, за да се доближи до 13,но нищо по-различно не се случи по-натам и Балкан спечели убедително мача.

Дивон Уошингтън бе най-резултатен за успеха с 18 точки. Крисчън Джоунс имаше 17 точки и 9 борби. Николай Грозев вкара 15, а по 11 добавиха Дерик Маркс и Митко Димитров. С 10 точки и 7 асистенции се включи Амад Рори.

Евгени Хаджирусев бе най-резултатен за Черноморец с 25 точки. Андрей Иванов направи дабъл-дабъл със 17 борби и 16 точки.