Победата на Балкан над Беласица определи моралния победител в Югозападната Трета лига

На стадион Христо Ботев футболистите на Балкан наложиха волята си над Беласица Петрич с 2:1. С оглед играта на домакините резултатът е показателен, а успехът напълно заслужен. Пет червени картона, напрежение и много емоции съпътстваха дербито на Югозапада. Състезателите на Иван Редовски откриха в 37-та минута, когато Здравко Атанасов изведе отлично Дейвид Йорданов в наказателното поле и той я изпрати във вратата, въпреки намесата на вратаря на Беласица. В 63-та минута главният рефер отсъди дежурната дузпа за тима на гостите от Петрич, която никой не разбра за какво е дадена и резултатът бе изравнен. Заради несъгласие с решението на съдията, треньорът на Балкан Иван Редовски получи червен картон. Домакините продължиха да са по активния отбор и пропуснаха няколко изгодни положения. Ивайло Величков можеше да вкара много красиво положение, но топката премина на сантиметри от целта. Удар на Здравко Атанасов срещна гредата, а Йордан Апостолов също можеше да се разпише. Във втората минута от продължението след остро центриране на Николай Цветков, футболист на Беласица си отбеляза неспасяем автогол, който доведе до екстаз феновете по трибуните. След гола напрежението се покачи, което доведе до още червени картони – два от тях бяха за старши треньора на Беласица Николай Николов и за един от неговите помощници, на един от футболистите на гостуващия тим, а също и за футболиста на Балкан Йордан Апостолов. След този кръг Беласица остава със 72 точки, но само с 5 повече от Витоша Бистрица и на 7 от Кюстендил. Балкан е на четвърто място с 63 точки.