12-годишната Леа Цветкова представя СКЛА Лъвски скок – Ботевград на състезанията „А1 атлетика за младежи“

На 04.05.2022г., събота, се проведе втори кръг от веригата състезания „А1 атлетика за младежи“ в памет на спортния журналист Григор Христов. На турнира участваха над 150 деца от цяла България, които представляваха най-големите клубове в леката атлетика.

СКЛА Лъвски скок – гр. Ботевград беше представен от 12-годишната Леа Цветкова, която записа реаултати от 9,9 сек. на 60 м. гладко бягане, 3,39 м. на дълъг скок и 2,09,01 на 600 м. гладко бягане, като на 600 м. беше първа в серията си. Леа се класира на 36-то място в генералното класиране от 90 състезателки, като продължава да се бори за крайното класиране, което ще се определи от най-добрите резултати в три от турнирите, като последният турнир в гр. Дряново на 16.10.2022г. дава двойни точки. Този турнир беше прелюдия на множеството пролетни състезания, най-важното от които е Държавното първенство на 28.-29.05.2022г. в гр. Габрово.

На атлетите от СКЛА Лъвски скок с треньор Веселин Божилов предстоят множество състезания в различните възрастови групи, на които очакваме още успехи.