Драгоман взе мегадербито на сезона с Костенец

ФК Драгоман спечели дербито на кръга и сезона в Областна група София. „Граничарите” се наложиха с 2:1 над коравия отбор на ОФК Костенец. Мачът се игра пред 250 зрители, като около 60-70 от тях бяха от Костенец. Атмосферата по трибуните, както и на терена бе на ниво и оправда очакванията за срещата.

Домакините владееха играта през почти целия мач и закономерно взеха трите точки. Головете за тях реализираха Мариан Китанов в 19-тата минута и обичайно стабилният и добре представящ се Стефан Вановски в 61-вата. Попадението за гостите бе автогол на капитана на Драгоман – Ангел Нацков, който се опита да изчисти едно центриране в 86-тата минута.

С победата ФК Драгоман вече име 6 точки от два мача, а ОФК Костенец остава с 3т.

В следващия кръг Драгоман гостува на Ком Годеч, а Костенец приема Ракитин Трудовец.