Състезателите на СКЛА „Лъвски скок“, гр. Ботевград, приключиха пролетния сезон със силни резултати

Месец май предложи сгъстена програма от състезания за по-малките атлети и състезателите на СКЛА “Лъвски скок” се възползваха максимално от тази възможност. След силното участие на Леа Цветкова във 2-ри кръг от веригата А1 Младежка лига, децата продължиха с участие в състезание от веригата GOKIDS, като записаха силни лични резултати:

Лия Цветкова (2009г.) – дълъг скок – 2,98 м. ; 60 м. пр. бягане – 12,758 сек.

Георги Николов (2009г.) – дълъг скок – 2,98 м

Леа Цветкова (2009г.)  – дълъг скок – 3,36 м.; 60 м. пр. бягане – 13,17 сек.

Ивет Василева (2012г.) – 60 м. гл. бягане – 10,212 сек.; дълъг скок – 2,85 м.

На следващата седмица, 21.05.2022г, Георги Николов и Росен Владимиров взеха участие в набиращото все по-голяма популярност хвърляне на ракета Вортекс, което е прелюдия на дисциплината хвърляне на копие. Класираха се съответно на 5-то и 6-то място с резултати от 37 и 15 метра.

Кулминацията на пролетния сезон беше ДЛОШ по лека атлетика за деца до 14 години. Там участвахме с две състезателки – Леа Цветкова и Лия Цветкова, които подобриха постиженията си в почти всички дисциплини, въпреки леките контузии, получени в хода на състезанието. В крайното класиране двете състезателки на СКЛА Лъвски скок се класираха на 126 и 136-та позиции от 186 състезателки, като зад тях останаха доста състезателки от големи клубове, като Ивет Лалова спринт академи, Тереза Маринова, Тракия Пловдив и др. Резултатите от дисциплините са:

гюле – 6,04 м. – 2-ро място

След приключване на петобоя на турнира „Георги Вълчанов“ имаше дисциплина хвърляне на ракета Вортекс, на която Лия Цветкова завоюва сребърен медал с резултат 25 м.

С това пролетият сезон приключи и започва основната подготовка за есенния и зимния сезон, като липсата на база в зимния период се отрази на резултатите, които постигнахме. В заложените от федерацията задължителни дисциплини има 3 технически, някои от които за момента децата не могат да тренират в Ботевград и се налага да тренират в София, което не се случва достатъчно често. Въпреки това, с треньора Веселин Божилов отчитаме добър сезон и продължаваме да работим с пълни сили.