Победно начало на сезона за Балкан

Футболният Балкан стартира с 2:0 над Ботев Ихтиман в първия кръг от новото първенство на Югозападната Трета лига. Пред погледа на кмета на Ботевград Иван Гавалюгов на реновираното помощното игрище с изкуствено покритие – Герена, състезателите на Иван Редовски поведоха в 13-та минута, когато Димитър Руйчев откри след самостоятелен рейд.
В кря на първото полувреме домакините вкараха и втори гол, но той не бе зачетен заради нарушение.

През второто полувреме гостите опитаха да изравнят, но защитата и вратарят на Балкан бяха безпогрешни. Второ попадение на Балкан беше отменено заради засада, а в края на срещата Павел Петков можеше да вкара красив гол, но страничната греда се оказа последна преграда. В добавеното време на мача Николай Миков изведе Виктор Гицов, който оформи крайния резултат.

В следващия II кръг Балкан гостува на Сливнишки герой, а преди това в сряда от 18 часа играят срещу Чавдар в Етрополе в полуфинал от турнира за купата на България.