Чавдар отстрани Балкан за Купата на България

На 10-ти август тимът на Етрополе победи отбора на „Балкан“ Ботевград с 3:1 в мач за купата на България. Етрополци елиминираха Ботевград и продължават напред в надпреварата за областния финал. През първото полувреме на мача до гол не се стигна. Футболистите на „Чавдар“ атакуваха противника, но на няколко пъти се разминаха на косъм от гол. Гостите от Ботевград имаха добри атаки към домакините, но стража на етрополци Костадин Котев успя да парира ударите им. Във втората част на играта първият гол падна в 65-та минута, като точен за етрополци бе Стефан Аличков след изпълнение на корнер. Пълната мобилизация на домакините ги доведе до успеи, когато в 69-та минута след изпълнението на пряк свободен удар, Николай Ботев отправи удар към вратата на ботевградчани, но техния страж изби топката към Георги Маджаров, който вкара за 2:0. В 77-та минута гостите, успаха да пропукат защита на етрополци и Калоян Бонев вкара единствено попадение за „Балка“ в мача. В 90-тата минута топката бе изведена по левия фланг от Кристиян Атанасов, който подаде към Стоян Сотиров за крайното 3:1.