Тежка загуба за Балкан от лидера Марек

Подмладеният състав на Балкан записа поражение с 4:1 от дупничани в мач от петия кръг на Югозападната Трета лига. Първото чисто положение бе за Балкан, пропиляно от Павел Петков. Гостите също имаха възможност, но уцелиха гредата. До края на първото полувреме срещата бе равностойна. В 41-та минута Божилов вкара за Марек с глава.
В началото на втората част юношата Николай Миков можеше да изравни, но не можа да се справи със стража на изпадналия от Втора лига тим. В рамките на 15 минути играчите на Марек вкараха три гола.
Николай Миков намали на 4-1 , а след това същият бе фаулиран в наказателното поле, но Павел Петков би високо над гредата от бялата точка.

В следващия кръг Балкан гостива в Етрополе на Чавдар в местното регионално дерби.