Балкан извоюва третото място на турнира „Георги Христов“ след победа над Черноморец

Баскетболистите на Балкан заеха третото място на турнира в памет на легендата Георги Христов. Днес те спечелиха трудно снрещу Черноморец със 78-76 (22-22, 17-20, 24-18, 15-16).

Началото бе за тима от Бургас, който в 6-та минута поведе с 20-12, но до края на първата четвъртина Балкан изравни 22-22. В средата на втората домакините водеха с двуцифрена разлика – 34-24, но в края на първото полувреме Черноморец вече бе напред с 3 точка – 42-39.

Второто повувреме също бе много оспорвано. След третия период Балкан водеше с 3 разлика – 63-60, до края на мача успя да задържи крехката преднина и спечели със 78-76.

Много силен мач за Балкан изигра Райън Хароу. Той отбеляза 25 точки с добър процент стрелба – 9 от 13, има 5 асистенции и 5 овладени топки. Другият с двуцифрен точков актив е Димитър Димитров, той отбеляза 13 точки и има 5 борби.  Мануел Суарес има 8 точки и 5 борби, Илиян Пищиков завърши със 7 точки, с по 6 са Павлин Иванов и  Константин Тошков, по 5 вкараха Деванте Фостър и Христо Захариев, с 3 е Калвин Годфри.

За Черноморец петима са двуцифрено изражение на точките. Най-много – 24, отбеляза Мунис Туту, той е със 7 асистенции и 6 борби. С 14 е Георги Боянов, по 12 имат Николай Титков, Симеон Лепичев и Мауйен.