Балкан стартира с победа в ББЛ, Гавалюгов с трипъл-дабъл

Вторият отбор на Балкан започна успешно новия сезон. Тази вечер в зала Триадица младоците спечелиха срещу Спортист Своте с 82-76 (17-18, 16-22, 25-15, 24-21 ).

След първото полувреме младите балканци изоставаха с 5 точки разлика – 40-35. След почивката обаче воденият от Мирослав Ралчев тим обърна резултата в своя полза. Спечели третата четвъртина с 10 разлика – 25-15, а в последните десет минути не позволи на съперника да обърне развоя на срещата и заслужено спечели.

Илиян Пищиков стана топреализатор за победителите с 27 точки, като вкара 7 тройки. Втори по резултатност с 20 точки е Михаил Гавазов, който овладя и 8 борби. С най-висок коефициент на полезност е Александър Гавалюгов, той завърши с трипъл-дабъл – вкара 18 точки, има 11 борби и направи 10 асистенции. С 8 точки и 9 борби е Веселин Христов, 4 добави Иво Корестилов.

За Своге с 25 точки е Борис Матраков, 19 вкара Дамян Стоянов,  с 15 е Иван Ценов.