Балкан приключи с ФИБА Къп след тежка загуба от Керавнос

Балкан приключи участието си в турнира за Купата на ФИБА Европа. Тази вечер той претърпя тежко поражение при гостуването си на кипърския Керавнос с 82-61 (18-22, 21-7, 22-17, 21-15). В другия мач словашкият Левице се наложи като домакин над Опава от Чехия с 94-80. Така всички отбори в група D станаха с по 3 победи и 3 загуби, но в следващата фаза на турнира продължават поради по-добра точкова разлика в преките двубои Керавнос и Левице.

Балкан започна добре мача и спечели първата четвъртина с 22-18. Допусна обаче голям спад във втората, която загуби с 21-7 и на полувремето Керавнос вече водеше с 10 разлика – 39-39. И след почивката балканци отстъпваха на своя съперник. След третата част домакините вече водеха с 61-46, взеха и последния период и спечелиха мача с 82-61.

Така за Балкан не останаха никакви шансове да продълат напред. За отбелязване е, че отборът ни бе начело в групата до този последен кръг. Започна с три победи, но след това претърпя 3 последователни загуби и отпадна. Ще припомним, че през 2017 година в същия турнир Керавнос спечели и двата мача с Балкан – в Ботевград с 84-75 и в Никозия с 88-69.

Мануел Суарес бе най-резултатес за Балкан с 16 точки. По 11 имат Павлин Ианов и Константин Тошков. С 8 е Никос Дипларос, 7 има Димитър Димитров, повече се очакаше от Калвин Годфри, който завърши с 4 точки, а също и от Христо Захариев, вкарал 2. Две точки има и Илиян Пищиков.

За Керавнос с 20 точки и 13 борби е Усман Крубали. 19 отбеляза Деондре Бърнс, с 16 е трети американец – Деми Абел.

В Левице чешкият опава водеше на полувремето с 54-22, но през второто полувреме домакините направиха пълен обрат и спечелиха с 94-80. В първия мач между двата тима чехите бяха победили с 80-70.