Балкан надви Черноморец след силно второ полувреме

Тази вечер баскетболистите на Балкан успяха да спечелят като домакини срещу Черноморец с  92-88 (13-16, 18-28, 28-20, 33-24). И останаха на второто място във временното класиране с 18 победи и 7 загуби.

Подобно на предишния мач с Берое, зеленобелите не започнаха добре. Поведоха с 8-3, но загубиха първата четвъртина с 13-16. Във втората позволиха на съперника да направи двуцифрена разлика и на полувремето тимът от Бургас водеше с 44-31. Едва три минути след началото на третия период преднината на гостите скочи до 17 точки при 48-31.

С направените от треньорското ръководство на Балкан смени домакините започнаха да стопяват изоставането си, като госвавиха до 3 точки – 57-60, а частта завърши при 64-59 да Черноморец. В първата минута на последната четвъртина балканци намалиха на 63-64, а след още две минути излязоха напред 68-66. След което се стина до две равенства – 68-68 и 71-71 с две тройки на Георги Боянов. Балкан отново поведе с 3 – 80-77, нова тройка на Боянов обаче доведе до ново равенство – 80-80 2 минути и половина преди края.

С кош и фаул на Павлин Иванов балканци отново дръпнаха с 3 точки – 83-80. Последва обаче пето лично нарушение на Митко Димитров, гарнирано с негов технически фаул, отсъден от Мартин Хорозов. Джордан Тъкър вкара на три пъти от наказателната линия за поредното равенство – 83-83 при оставащи минута и 9 секунди.  Нищо обаче не бе свършило. Балкан поведе с 85-83 с два наказателни удара на Суарес, но 30 секунди преди края Боянов изравни с добавка.

Оставащото до края на мача време бе за Павлин Иванов. Той показа олимпийскои спокойствие, като вкара 7 пъти от наказателната линия и Балкан спечели този мач с 92-88.

Мануел Суарес отново бе най-резултатен за Балкан с 23 точки, като овладя и 8 борби. Митко Димитров е втори по резултатност с 18 точки, има и 7 овладени топки од двата коша, както и 4 тройки от 8 опита, и то в решителните моменти в последната част.

Със 17 точки е Павлин Иванов със стопроцентов успех от наказателната линия – 10 от 10. Силно се включи Пол Джаксън с 16 точки, има и 6 асистенции. Денг Адел вкара 6 точки  с 2 от 2 от тройката, по 2 точки добавиха Христо Захариев и Димитър Маринчешки.

За Черноморец  най-резултатен с 22 точки бе Георги Боянов, 19 отбеляза Джордан Тъкър, с по 15 са Мунис Туту и Макол Моайен.

Това бе последното от четирите поредни домакинства на Балкан от третото завъртане. Предстоят му четири поредни гостувания, първото от което е в неделя, 9 април в Ямбол.

Източник: balkan-basket.com