Зрелищно равенство между Балкан и ЦСКА II

Балкан и дубъла на ЦСКА завършиха 2:2 в среща от 27-я кръг на Югозападната Трета лига.

Мачът започна отлично за младите армейци, които поведоха още във втората минута чрез Чорбаджийски. До края на полувремето домакините наложиха натиск, но удари на Здравко Атанасов, Павел Петков и Калоян Бонев не намериха целта. В самия край на полувремето Калоян Бонев се откъсна сам срещу вратаря, който го фаулира грубо, след което бе сменен принудително, а главният съдия подмина ситуацията.

Втората част започна добре за футболистите на Балкан Ботевград, които изравниха чрез Павел Петков. Радостта им трая кратко, тъй като Кожухаров се възползва от грешка в отбраната и вкара за 1:2. Футболистите на Иван Редовски продължиха да нападат, стигнаха само до изравнително попадение, дело на Иван Алексиев.

В събота ФК Балкан гостува на ФК Кюстендил на стадион “Осогово” от 17:00 часа.