Националният отбор на България спечели Европейското първенство по футбол за железничари

Представителният тим на България, съставен почти изцяло от състезатели на ФК Балкан Ботевград, спечели европейското първенство по футбол за железничари под егидата на USIC.

В спор за титлата “Лъвовете” победиха Германия с 2-1. Калоян Бонев откри резултата след като бе най-съобразителен в наказателното поле още в 8-та минута. Селекцията на Иван Редовски покачи на 2-0 след хубав гол на Димитър Руйчев в 55-та. Немският тим намали резултата в в 60-та минута. През целият финален двубой, а и във всички останали мачове, българските футболисти владееха инициативата и не загубиха нито една среща.

Интересна подробност е, че старши треньорът Иван Редовски е начело за трети пореден път, а преди 20 години печели европейската титла и като футболист.