Балкан наказа столичния Локомотив в Ботевград

В равностоен мач, в който по нищо не личеше кой от двата тима играе в елитната Ефбет лига, Балкан Ботевград победи заслужено ПФК Локомотив София с 2:1.

Състезателите на Иван Редовски бяха пределно концентрирани и затрудниха максимално елитния си съперник.

Алекс Георгиев изведе напред в резултата отбора от Трета лига, след като вкара гол с глава след прецизно центриране на Павел Петков. При този резултат завърши първото полувреме.

След почивката Локомотив вдигна оборотите и стигна до няколко положения, които не доведоха до промяна в резултата.

Към края на срещата мача се изнерви и двата отбора останаха с човек по-малко. Точно тогава Балкан нанесе своя втори удар.

Юношата на ботевградския тим Николай Миков намери по чудесен начин Павел Петков, който бе точен срещу бившия си тим. Четири минути преди края на мача “железничарите” успяха да върнат едно попадение чрез Бойчо Величков, внук на известния в миналото нападател на столичния тим Бойко Величков.

В срещата участие не взеха Дейвид Йорданов и Здравко Атанасов, които са контузени.