Балкан не успя да се справи с Черноморец у дома

Днес в Арена Ботевград в последния мач от кръга на първата шестица в НБЛ баскетболистите на Балксан бяха надиграни тотално от гостуващия Черноморец. Резултатът е красноречив – 71-95 (18-22, 14-20, 24-20, 15-23).

Балканци започнаха лошо в 3-та минута гостите водеха с 10-2. Последва силна серия на домакините и в 7-та минута те поведоха с 14-13. За съжаление това бе и последното им водачество в мача, което продължи едва 18 секунди. Изгара слабо и във втората четвъртина, която загубиха с 14-30 и на полувремето пасивът им вече бе двайсет точки – 32-52.

Имаше известно подобрение в играта им след почивката, те взеха третия период с 24-20, но след него резултатът бе 72-56 за Черноморец. Не се промени нищо и в последната част, Черноморец поведе с 27 точки при 90-63,  и балканци претърпяха тежко поражение с 24 разлика – 71-95.

По 14 точки за Балкан отбелязаха Николай Грозев и Майки Диксън. С 13 точки и 8 борби е Димитър Димитров, по 12 вкараха Йордан Минчев и Сюприйм Хана, по 2 добавиха Мартин Сотиров, Илиян Пищиков и Георги Герганов.

За Черноморец с 20 точки е Травис Маконико, 16 има Андрей Иванов, с 15 е Алекс Уандие, 14 вкара Шон Смит, с 12 е Милен Захариев, 10 има Тони Троша.

В мача имаше два хубави момента. Преди началото му публиката в Арена Ботевград аплодира втория тим на Балкан за спечелването на Купата на ББЛ. А на полувремето ученици от ПМГ „Акад. проф. д-р Асен Златаров“ поканиха тържествено за абитуриентския си бал своята класна ръководителка – бившата треньорка по баскетбол Яна Пешева.

Следващият мач на Балкан отново е в Арена Ботевград – на 28 март с ЦСКА.

Текст: balkan-basket.com