Балкан победи Рислки спортист в страхотен мач

Снимки: БК Балкан

Днес баскетболистите на Балкан продължиха победната си серия. Срещу един от лидерите – Рилски спортист, зеленобелите успяха да надделеят и спечелиха с 86-79 в мач на приливи и отливи и за двата тима.

В първите минути Рилски поведе с 6-2, но с 10 поредни точки на Йордан Минчев Балкан излезе начело с 10-6. Първата четвъртина бе за гостите – 26-23. Оспорваната битка продължи и във втория период, двата тима си разменяха водачеството, на полувремето авансът на Рилски бе 1 точка – 46-45.

В третата част балканци тръгнаха по-силно и поведоха с 6 разлика, но до края й самоковци отново излязоха напред – след нея резултатът бе 68-65 в тяхна полза.

Много добро бе началото за Балкан и в последния период. Четири минути преди края той поведе със 7 разлика – 79-72, но само след две минути гостите изравниха 79-79. В оставащото време до края балканци имаха повече търпение, минута до края дръпнаха с 4 точки – 83-79, след това увеличиха разликата за крайното 86-79.

Балкан – Рилски спортист 86-79 (23-26, 22-20, 20-22,  21-11)

Балкан:  Хана 12 + 6 ас, Пищиков 8, Минчев 19, Грозев 4, Д. Димитров 26 + 5 б (Адамс 11, Диксън 3,Сотиров 2, Герганов 1)

Рилски спортист: Скот 17 + 10 ас, Минков, Симеонов 17, Васов 8, Флорвиъс 9 (Лоусън 9,  Арнет 10, Карамфилов 6, Костов 2, Попов, Бъчков 2)

Рефери: М. Хорозов, К. Костов, И. Илиев

Източник: balkan-basket.com